Přípravky do jezírka

Počet produktů: 7

Chemie do jezírka, startovací bakterie, úprava vody, odstranění řas, kalu a bahna v jezírku, čištění jezírka na jaře....

Více

Podkategorie

 • Startovací bakterie do jezírek, čištění jezírka

  Jezírkové startovací, filtrační, čistící mikroorganizmy, chemie, bakterie do jezírka. likvidace kalu. S příchodem jara zaktivujte v jezírku samočistící síly. Bakterie pro jezírka do našich rybníčků každoročně na začátku sezóny přidáváme. Startovací bakterie spouští biologické čistění vody v jezírku. Přípravky s obsahem těch správných bakterií rychle nastartují filtrace do zahradních jezírek. Pro čištění jezírka je vhodných cca osm druhů bakterií. Čistící bakterie do jezírka není možné nahrazovat jinými bakteriemi, jako např. pro čištění septiku nebo do kompostu. Nejvíce se pro jezerní filtrace používají bakterie Biokick a FilterStarterbakterien. Do rybníčku se používají zase tekuté přípravky jako je AV Bakterie Gel nebo Biobooster. Startovací bakterie se usadí v jezírku a ve filtru, rychle se začnou množit a odbourávat živné látky z vody. Pro svůj život potřebují neustále proudící vodu s kyslíkem, jinak v krátké době hynou. Po každém čistění filtrace do jezírka je přidávejte jezírkové bakterie. Čistící jezírkové bakterie se aplikují jednoduše. Do jezírkového filtru se dávkují na navlhčené filtrační pěny a do nádrže se po hladině rovnoměrně rozlijí.

 • Odstraňování vláknité řasy

  Přípravky na řasy v jezírku. Dlouhé zelené vláknité řasy jsou častým problémem pro velkou část zahradních i koupacích jezírek. I při správně nadimenzovaném filtračním setu mohou nárůst vlasové řasy, působit problémemy a znepříjemňovat život majitelům mnoha jezírek. Přípravky, které nabízíme, Vám pomohou potíže s řasou řešit. S výběrem toho správného prostředku na řasy pro Vaše jezírko Vám rádi poradíme.

 • Přípravky proti řasám v jezírku, zákalu a zelené vodě

  Zelené řasy - likvidace – zákal vody, odstranění řas v jezírku, chemie do jezírka. Pokud máme v zahradním jezírku ryby, většinou nestačí přirozené samočištění vody pomocí rostlin a bakterií a musíme zasáhnout. Většinou pomůže instalovat vhodný typ UVC lampy. Důležité je však na počátku sezóny přidat do filtrace startovací bakterie. Jsou to čistící mikroorganizmy, které jsou vybrané speciálně pro čištění vody v rybníčku. Bakterie do jezírka spotřebovávají živné látky z vody a tím konkurují řase, která je ke svému životu také potřebuje. Bakterie se aplikují jak na filtrační hmoty filtrace, tak přímo na hladinu jezírka. UV lampa by měla být vypnuta na 24 hodin, aby se bakterie usadily na stěny nádrže. Při nasazení bakterií do filtru není nutné UV-C lampy vypínat.

 • Hnojivo pro vodní rostliny

  Hnojivo pro lekníny a ostatní vodní rostliny pomáhající jejich růstu a kvetení. Lekníny by se měly přesazovat tak jednou za tři roky. Je to docela namáhavá práce, protože jejich oddenky mohou mít sílu paže. V takovém případě nezbývá nic jiného, než sekerou leknín rozdělit a přesadit pouze životaschopné části. Přesazování se provádí na jaře. V době mezi přesazováním je můžeme přihnojovat tyčinkami NymhaFlor nebo rohozkou. Když je už nezbytně nutné leknín přesazovat, můžete si namíchat zem sami. Lekníny se přesazují vždy na jaře. Na dno opravdu velkého květináče, třeba od stromku, dáte igelit na zakrytí otvorů dna. Na dno nasypete jílovku z pole a udusáte. Do půdy ze zahrady s kompostem přidáte hrst kostní moučky (rohozky) a dáte do květináče (nezaplnit celý). Opět utužíte a na vrch zasadíte leknín a dosypete půdou. Na vrch nasypete asi 3 cm čisté jílovky a zakončíte vrstvu kačírkem.

 • Testy vody

  Testy vody jezírku, akváriu, bazénu, testy vody ze studny. Pro přesné určení hodnot složení vody slouží testy vody. Nejčastěji pH - kyselost vody, kH - uhličitanová tvrdost vody, gH - celkovou tvrdost, NO2 - dusitany, NO3 - dusičnany, Cl2 - chlór. Průzračně čistá voda v jezírku je přáním každého z nás. Živiny obsažené ve vodě rybníčku není možné vidět, ale jsou příčinou nadměrného růstu řas. Proto je potřeba vodu pravidelně sledovat a včas zasáhnout vhodnými prostředky chemie do jezírka. U zahradních nádrží platí, že vnitřní hodnoty kvality vody podléhají neustálým změnám. Slunce, déšť a vítr, tráva a ryby a polétavé nečistoty z okolního prostředí na ně mají vliv. Jestli je s vodou ve Vašem jezírku nějaký problém, je třeba ji měřit testy vody. Nabízíme praktické a spolehlivé testy vody v sadách nebo samostatně. Oblíbená je sada měření JBL EasyTest, která obsahuje 50 proužků pro současné měření pH, GH, KH, NO2, NO3 a test CL2. Testy lze užít pro orientační měření vody ze studny, v akvaristice nebo v bazénu.