Rybníčková čerpadla a fontány

Počet produktů: 18
Rybníčková čerpadla a fontány

Fontánová čerpadla a filtrační čerpadla přinesou pohyb a krásu do Vaší vodní zahrady. S nimi můžete vytvořit potůček,...

Více

Podkategorie

  • Fontánová čerpadla pro jezírka a domácí fontány

    Fontánová čerpadla pro vytvoření vodotrysku a vodní hry na vaší zahradě, čerpadla pro pokojové fontány. Čerpadlo na fontánu pohání vodu a vytváří krásné vodotrysky. Není nad to mít na zahradě vlastní jezírku a kochat se tekoucí a šplouchající vodou. Vodní nádrž využijí také ptáci a obojživelníci. Ve chvilkách klidu si můžete užívat pohledů na koupající se ptactvo. Také čerpadlo na potok zde nalezne své uplatnění. Ale i bez jezírka můžete třeba na terase vytvořit zelené zátiší s fontánou. Na vytvoření takové ozdoby zahrady nebo terasy stačí nádoba na vodu. kryt nádoby a fontánové čerpadlo. Pokud budete chtít poradit, podělíme se s Vámi o zkušenosti z naší vodní zahrady.

  • Jezírková čerpadla

    Filtrační, jezírková, jezerní, rybníčková čerpadla pro zahradní jezírka, na potůček a potok, vodopády, filtrace a filtry. Čerpadla do jezírka jsou vhodná k připojení na jezírkové filtry a UV lampy. Současně si můžete vytvořit na zahradě krásný vodopád a dodávat do jezírka kyslík. Pro potok stejně jako vodopád potřebujete filtrační čerpadlo. Neznamená to však, že bude čistit vodu filtrováním, ale že ji dokáže přečerpávat i s obsahem určitých nečistot. Jezerní čerpadla Pontec PondoMax Eco, Pondovario, čerpadla pro jezírka Boss, Careta, či kalové čerpadlo PG-28000 mají velkou výhodu, kterou je optimální poměr energetické náročnosti a výkonu. Některá se dají použít na suchý provoz, tedy nainstalovat vedle okrasných a koupacích jezírek mimo vodní nádrž do suché jímky. Potřebný výkon čerpadla do jezírek zjistíte pomocí grafů výkonu. Budujete-li vodopád, pak potřebujete ve výšce prameniště průtok cca 100 litrů za hodinu na 1 cm šíře potůčku. Čerpadla OASE vyhledávají nároční zákazníci a firmy budující zahradní jezírka. Neboť sami vlastníme rybníčky staré již více než 15 let a sami je vybudovali, můžeme se s Vámi podělit o naše zkušenosti.

  • Náhradní díly čerpadla

    Náhradní díly pro čerpadla do zahradního jezírka, vrtulka do čerpadla. Zrovna před chvílí nešel proud, čerpadlo pro jezírko se zastavilo nebo zastavuje a ne a ne se samo rozběhnout. Co každému prolétne hlavou. Vždyť ho čistím! Že by se rozbilo? Jako vždy hadicí ho vymyji proudem vody. Čerpadlo mám už kolikáté, ale tohle nikdy nedělalo. Pošlu jim ho na reklamaci! A zde je potřeba si uvědomit, že čištění čerpadla pomocí hadice je strašně málo. Přestože je rybníček na první pohled čistý, maličké nečistoty elektromagnet rotoru přitahuje. Po rozebrání podle návodu zjistíte, že je nejen vrtulka do čerpadla obalená bahnem, ale nános nečistot je také v celé sací komoře. Voda z hadice na ně jednoduše nestačila. Hlavním důvodem, že se rybníčkové čerpadlo zastavuje a nebo ztrácí výkon je z pohledu výrobce nedostatečná údržba. I drobný kamínek, dokáže poškodit vrtulku. Na povrchu vrtulky jsou pak vidět drážky a čerpadlo nemá takový výkon, na který jste byli zvyklí. Často výměna vrtulky do čerpadla nepomůže a přichází řada na koupi nového. Přitom stačilo tak málo: čistit čerpadlo jak se má. Můžete oponovat, že předchozí vaše jezírková čerpadla stačilo pouze propláchnout vodou, a že to vaše nové stojí za bačkoru. Není to ale chyba čerpadla. V každém jezírku postupně přibývají nečistoty a i když je nevidíte, voda je opticky čistá, ale neznamená to, že tam nejsou.


produktů na stránce

produktů na stránce