Krmivo pro želvy a plazy

Počet produktů: 4
Krmivo pro želvy a plazy

Krmiva pro obyvatele terarií jako jsou ještěrky, agamy, leguáni, želvy

Podkategorie

 • Krmivo pro plazy

  Krmivo pro agamy, ještěrky, chameleony a další plazy obývající terária.

  Velmi oblíbený je chov různých ještěrů a ještěrek. Mezi ně patří např. agamy, chameleoni, leguáni a také obojživelníci jako jsou mloci a čolci. Chameleoni nemají vysoké nároky na krmivo. Mají rádi živočišnou potravu a především hmyz. Pro obohacení jídelníčku můžete dospělému chameleonovi podat myší holátko. Rostlinné krmení pro chameleony jsou jen doplňková mnozí se mu zcela vyhýbají.

  Leguán je býložravec. Krmení pro leguány, to je především ovoce, zelenina a listy rostlin. Kvalitní krmivo si můžete doma připravit sami. Nakrájíte na drobné kousky zeleninu, ovoce a vojtěšku a přidáte vápník a vitamíny. Malé kousky potravy jsou důležité, aby leguán dobře strávil. Připravenou potravu uchovávejte v uzavíratelném boxu v chladu ledničky. Populární jsou též granule pro leguány, které obsahují kompletní vyváženou potravu. Leguáni se krmí sami po celý den, proto jim podávat krmení ráno před odchodem do zaměstnání.Leguán prý vodu nepije, ale pokud mají žízeň, pak ano a ta by měla být vždy čistá.

   

 • Krmivo pro želvy

  Krmivo pro suchozemské želvy i vodní želv. Sladkovodní želvy dělíme na masožravé a na ty, které žerou pouze rostlinou stravu. Masožravé želvy mají rády syrové libové maso, ryby, dešťovky, hmyz, vařené vajíčka, plátky jablek, hrušek, okurek, listy salátu, granule pro psy a kočky. Při krmení masem, je důležité do stravy pro želvy přidávat vitamíny a zvláště vitamín B 1.Krmíme asi tak dvakrát týdně a když je vodní želva v dobrém stavu, neublíží jí ani dvoutýdenní půst. Jako ubytování ji poskytneme vodní terárium či želvárium. To rozdělíme na suchou část a prostor s vodou. Vodu udržujeme stále čistou vodu o konstantní teplotě.