Teraristika

Počet produktů: 26
Teraristika

Teraria a potřeby pro agamy, chameleony, želvy

Podkategorie

 • Terária a želvária

  Terária, želvária, faunária a insektária - obydlí pro vaše terarijní miláčky

 • Terarijní osvětlení, žárovky a zářivky

  Osvětlení do terária simuluje jeho obyvatelům podmínky z jejich přirozeného prostředí. Terarijní žárovky a terarijní zářivky doplňují potřebné látky díky spektru UVA a UVB. Dále žárovky do terária vyhřívají terárium. Výběr terarijní žárovky se volí podle vzdálenosti umístěný v teráriu a tím kolik dávají v dané vzdálenosti potřebného spektra. K tomu pomohou grafy a tabulky, které naleznete mezi obrázky uvedenými u zářivky. Jak zvolit správnou terarijní zářivku či terarijní žárovku pomůže instruktážní video od značky Exo Terra, která je špičkou v oblasti teraristiky.

 • Terarijní dekorace

  Terarijní dekorace ozdobí Vaše terárium a poslouží jeho i jeho obyvatelům. Terarijní jeskyně jim poslouží jako úkryt, terarijní kořeny pro lezení po teráriu. Terarijní misky poslouží jako zásobník na vodu nebo krmivo.

 • Krmivo pro želvy a plazy

  Krmiva pro obyvatele terarií jako jsou ještěrky, agamy, leguáni, želvy

 • Topení do terária

  Topení do terária - topné kameny, topné kabely, aby nebyla obyvatelům terária zima. Terarijní výhřevné topné kameny, vytápění, vyhřívání, topení pro terária (terárium), želvária. Pro vodní terária a želvária, nebo akvaterárium pro plazy a obojživelníky plníme pouze upravenou vodou. To se týká také vody z řádu. Někteří plazi a obojživelníci nemusí snášet přídavné chemické látky, jako je např. chlor. Suchá část terária i naplněná vodou má mít přibližně stejnou teplotu, aby nedošlo k nachlazení chovaných živočichů. Pro ohřev terarijní vody doporučujeme použít akvarijní topítka s termostatem. Teplejší místo zajistí topné kameny do terária.

 • Terarijní substráty a podestýlky

  Substráty a podestýlky do terária. Kokosové stelivo v briketách rozpustíte ve vodě a tím vytvoříte podestýlku pro Vaše terárium. Podestýlku v teráriu vytvoří i kokosové čipsy Dále nabízíme speciální substráty pro želvy od značky Tukan. Jako podestýlku do terária můžete použít terarijní písek


produktů na stránce

produktů na stránce