Akvarijní filtry
Vnější a vnitřní filtry (filtrace) do akvária se vzduchováním, s topením, filtrační hmoty a náplně do filtrů - čištění vody v akváriu.Vnější filtry do akvária OASE Biomaster a BioMaster Thermo - překlad recenze ze zahraničního webuSvětoznámá německá značka OASE konečně přinesla na náš trh výrobky pro profesionální akvária a náročné akvaristy. K těmto produktům patří vnější filtrace Biomaster 250, 350, 600. Do současné doby byla OASE vyhlášená svou profi technikou pro zahradní jezírka. Největší vnější akvarijní filtrace BioMaster 600 je určená pro nádrže s maximálním objemem 600 l. Maximální průtok čerpadla je 1250 l / h a celková kapacita filtru a přefiltru je dohromady 7,4 litru. Nároky na spotřebu elektrické energie jsou u samostatného filtru 22W a se zabudovaným topením plus 300W. Akvarijní topítko je vybaveno termostatem. Celý vnější filtr překvapí skutečně vysokou kvalitou zpracování.Všechny segmenty akvarijní filtrace jsou vyrobeny ze silného a odolného plastu.Celkově je vnější filtrace do akvária skvěle složené, což je podstatné především v případě filtračních košíků. Pokud si materiál ponechá svou pevnost i po delší době užívání, můžeme spolehlivě dojít k závěru, že se jedná o nejlepší filtr na trhu, který předčí oblíbené vnější filtry Fluval FX-4, Eheim, Fluval 406 nebo Tetra Tec EX. Vynikající je předfiltr, kterým se vnější filtr BioMaster liší od konkurence. Jiný výrobce takové řešení s pomocí předfiltru neumožňuje. Bez demontáže celé akvarijní filtrace může být lehce vyjmut a rychle vypláchnut. Předfiltr podstatně rozšiřuje a usnadňuje fungování filtrace. Proto i zde je velké plus pro Oase. Modely filtrů BioMaster Thermo jsou navíc vybaveny topením pro akvária s regulací. Zajímavou filtrační náplní jsou polypropylénová kolečka Hel-X, jejichž úkolem je pohlcování dusíkatých sloučenin. Filtrační molitany dělají velmi dobrý dojem. Pro některé může být malinko zklamáním, že výrobce nevybavil filtr keramickými kroužky. Avšak Hel-X média lze přirovnat k známým a uznávaným Kaldnes K1, což zcela nahrazuje, ba předčí obsáhlým prostorem pro filtrační bakterie a zajistí tak efektivní biologické čištění vody. Díky spoustě místa může být jedna nebo dvě houby nahrazeny jiným filtračním médiem podle potřeb určitého akvária. Součástí výbavy filtru je vše, co je pro okamžité zapojení třeba včetně českého manuálu.

Podkategorie
-
Vnitřní filtry do akvária
Molitanové, vnitřní filtry, podpískový, půdní, akvarijní filtrace (filtr) do akvária pro rybičky. K čištění vody akvária můžeme používat také vnitřní molitanové nebo půdní filtry. Molitanový filtr do akvária připojujeme na vzduchovací motorky a kompresory. Ty vytvářejí podtlak a nasávají kal z akvarijní nádrže. Současně tak pomáhají k okysličení vody a k jejímu oběhu. Půdní podpískový filtr zapojujeme na akvarijní čerpadlo nebo přivzdušňovací čerpací hlavu. Jako filtrační médium je využíváno dno akvária. Půdní filtr pomocí čerpadla do akvária saje vodu z nádrže plochou dna či jeho částí. Voda přes vrstvu písku je filtrována a trubičkou se vrací zpět do akvária. Organické a neorganické nečistoty jsou zachycovány vodou u kořínků rostlin, tím přihnojovány je a nakonec končí v komůrkách pod pískem uloženého, půdního filtru.
-
Vnější filtry do akvária
Vnější, závěsné, komínové, kanystrové akvarijní filtry (filtrace) pro (mořská) akvária, rybičky.Předpokladem čisté vody v akváriu je její čištění pomocí akvarijní filtrace. Akvarijní vnější filtry se instalují vedle akvária, nebo takzvané závěsné filtry pro akvária se snadno pověsí na hranu skla akvária. Kanystrová vnější akvarijní filtrace účinně čistí vodu ve větších akváriích. Vnější akvarijní filtr pro akvárium odstraňuje drobné částečky nečistot z vody, tedy pracuje mechanicky. Současně však filtrace pro akvárium funguje biologicky.To znamená, že odstraňuje nežádoucí látky, které jsou ve vodě rozpuštěné, jako výkaly ryb, zbytky krmení pro ryby, uhnilé části rostlin. Rozklad dodává do vody fosforečnany a dusičnany. Biologické filtrační médium ve filtru se osídlí čistícími bakteriemi, které tyto živiny látky odbourávají. K urychlení čištění se do vody a náběhu filtru přidávají akvarijní bakterie. Čas od času musíme filtrační hmoty ve filtru vyčistit nebo vyměnit. Údržba filtru se provádí vypláchnutím ve vlažné odstáté vodě, aby čistící bakterie nebyly vymyty. V novém akváriu se čistí filtrace poprvé po 4-8 týdnech. Pokud se akvarijní čerpadlo filtrace do akvária zastaví, většinou postačí vypláchnout vnitřek čerpadla, kde se nachází vrtulka a pootočit s ní. Filtr pro akvárium na korýše udržuje trvalý pohyb vody a okysličuje ji. Filtrující kreveta dokáže získávat krmení jen v proudu vody. Vyhledávané mechanické a biologické akvarijní filtry také vnitřní filtry pro akvária RP-400 Hailea, filtr Aqua Nova nebo filtry Fluval.
-
Molitanové filtrace do...
Molitanové, vnitřní filtry, podpískový, půdní, akvarijní filtrace (filtr) do akvária pro rybičky. K čištění vody akvária můžeme používat také vnitřní molitanové nebo půdní filtry. Molitanový filtr do akvária připojujeme na vzduchovací motorky a kompresory. Ty vytvářejí podtlak a nasávají kal z akvarijní nádrže. Současně tak pomáhají k okysličení vody a k jejímu oběhu.
-
Filtrační materiály...
Akvarijní filtrační materiály, média, hmoty, pěny, aktivní uhlí, keramika, keramické kuličky, kroužky do filtru, molitany, vata pro akvária, náplně do filtrů
-
Půdní fitry do akvária
Podpískové půdní filtry na dno akvarijní nádrže. Půdní podpískový filtr zapojujeme na akvarijní čerpadlo nebo přivzdušňovací čerpací hlavu. Jako filtrační médium je využíváno dno akvária. Půdní filtr pomocí čerpadla do akvária saje vodu z nádrže plochou dna či jeho částí. Voda přes vrstvu písku je filtrována a trubičkou se vrací zpět do akvária. Organické a neorganické nečistoty jsou zachycovány vodou u kořínků rostlin, tím přihnojovány je a nakonec končí v komůrkách pod pískem uloženého, půdního filtru.