Akvarijní skimmery a odpěňovače

Akvarijní skimmery a odpěňovače

Akvarijní skimmery jsou zařízení navržená k odstraňování nečistot z hladiny vody v akváriu. K uznáváným  hladinovým sběračům nečistot patří OASE skimmer 350 nebo 600. Obecný přehled základních funkcí:

Čištění hladiny: Skimmery mají zabudované čerpadlo a jsou navrženy tak, aby odstraňovaly povrchový olej, špínu, nečistoty a zbytky rostlin z hladiny nádrže.

Prevence přetížení filtrovacího systému: Nejen že sbírají částečky špíny, ale pomáhají tak snižovat množství organických látek ve vodě, což může snížit zatížení filtrů a udržet vodu v optimálním stavu.

skimmer - čistá voda v akváriu

Boj proti vytváření pěny: Některým speciálním skimmerům se říká odpěnovače, neboť jsou schopné odstraňovat pěnu vytvářenou organickými látkami ve vodě, což může být škodlivé pro akvárium.

Zachycování částic: Skimmery umí sbírat jemné částice a suspendované látky, které by jinak zůstaly ve vodě.

Podpora kvality vody: Svěrače nečistot pomáhají udržovat čistou a křišťálově čistou vodu v akváriu a podporují tak biologickou rovnováhu, což je zásadní pro zdraví ryb a rostlin.

Nízké nároky na údržbu: Některé modely skimmerů jsou navrženy s ohledem na snadnou údržbu a čištění.

Nastavitelný výkon čerpadla: Některé skimmery umožňují ovládat úroveň odsávání podle potřeby, což je velmi užitečné. Snadno se tak přizpůsobí je různým podmínkám v akváriu.

Při výběru skimmeru je důležité zvážit velikost akvária, potřeby jeho obyvatel a typ nečistot, které chcete odstranit. Různé modely mohou mít různé vlastnosti a účinnost, a proto je vhodné vybrat skimmer, který bude odpovídat konkrétním potřebám vašeho akvária.

Změnit nastavení cookies