Reverzní osmóza akvaristika

Reverzní osmóza v setech

Zařízení zvané reverzní osmóza je využíváno k úpravě vody. Osmóza je proces, při kterém voda přirozeně proudí skrz membránu z méně koncentrovaného roztoku do více koncentrovaného, s cílem vyrovnat koncentrace na obou stranách. Reverzní osmóza je však opačným procesem, kdy je za pomoci tlaku přimět voda proudit opačným směrem, tedy ze silně koncentrovaného roztoku do méně koncentrovaného, čímž se odstraní z vody nečistoty a minerální látky.

Tento postup je užitečný pro získání čisté vody, která je ideální pro akvarijní rostliny a rybky, které jsou zvyklé na měkkou vodu s nízkým obsahem dusíku. Upravená voda z reverzní osmózy se používá k namíchání vody v akváriu.

reverzní osmóza

Pokud chcete vylepšit vaše zařízení s reverzní osmózou, nabízí se několik možností, jako jsou rozšiřovací kity, které umožní zvýšit výkon nebo kapacitu osmózy. Také existují přípravky na remineralizaci, které slouží k dodání minerálních látek zpět do vyrobené vody, aby byla vhodnější pro určité druhy ryb nebo rostlin, které potřebují určité minerální podmínky.

Změnit nastavení cookies