Topné kabely, výhřevné žárovky, kameny do terária, keramické zářiče

Topení do terária

Udržování správné teploty v teráriu je klíčové pro zdraví a pohodu chovaných živočichů. Existuje několik možností topení terária, které mohou být použity, včetně keramických zářičů, výhřevných podložek a terarijních výhřevných kamenů. Zde je několik informací, které by vám mohly pomoci:

Keramické zářiče: Topné zařízení, které vydává infračervené teplo. Umisťují se na vrchol terária nebo na stěny. Jsou ideální pro plazy, kteří potřebují vyšší teploty, protože infračervené záření přímo ohřívá povrchy a objekty, na které dopadá. Keramické zářiče je vhodné kombinovat s termostatem, aby se udržovala konstantní teplota.

Výhřevné podložky:  Tyto tenké podložky, které se umisťují pod část terária. Jsou vhodné zejména pro terária s obojživelníky a hady. Umožňují jim zahřát břicho, což je důležité pro trávení potravy. Podložky rovněž kombinujte s termostatem, aby se zabránilo přehřátí.

Terarijní topné kameny:  Tyto kameny se umisťují do terária a vytvářejí teplá místa, kde mohou živočichové odpočívat a vyhřívat se. Jsou oblíbené u plazů, jako jsou gekoni, kteří rádi lezou na vyhřívané povrchy.

Akvarijní tioítka: Akvarijní topítka s termostatem: Pokud potřebujete ohřát vodu v teráriu (např. pro vodní terária nebo želvy), akvarijní topítka s termostatem jsou ideální volbou. Termostat umožní udržovat konstantní teplotu vody.

terarijní vyhřívaní

Topné kabely: Jsou to tenké kabely s elektrickým topením, které mohou být umístěny pod substrátem nebo podložkou terária. Tímto způsobem poskytují teplotu zespodu, což napodobuje teplé podloží nebo sluneční záření pro živočichy. Jsou vhodné zejména pro plazy a hady, kteří se rádi vyhřívají na teplých površích.

Výhřevné žárovky: Terarijní žárovky pro vyhřívání jsou infračervené žárovky, které poskytují teplotu z vrchní části terária. Infračervené záření napodobuje teplé sluneční paprsky a je užitečné pro plazy, kteří potřebují vyšší teploty. Žárovky je třeba umístit tak, aby živočichy byly schopné se pod nimi vyhřívat a zároveň měli možnost opustit teplou zónu, pokud potřebují.

Nejprodávanéjší

 1. Topná podložka DHM 10W

  Topná deska Reptizoo DHM 10W je podložka s PVC materiálu k vyhřívání terária. Rozměry terarijní topné podložky 15x25cm.   
  378,00 Kč
  skladem u nás
 2. NomoyPet CeramicHeat keramický zářič 50W

  Topná keramická žárovka 50W od výrobce NomoyPet CeramicHeat je topením do objímky pro vyhřívání terária.
  115,00 Kč
  Vyprodáno
 3. NomoyPet CeramicHeat topení do objímky 25W

  Topení do objímky v provedení jako NomoyPet CeramicHeat keramická žárovka 25W pro ohřev terária.
  115,00 Kč
  Vyprodáno
Změnit nastavení cookies